Атлетико Мадрид надигра Манчестър Сити в контрола в Сеул

17:44, 30.07.2023
атлетико мадрид надигра манчестър сити контрола сеул

Отборът на Атлетико Мадрид надигра Манчестър Сити с 2:1 в контролна среща, която се изигра на стадион "Сангам" в Сеул, Република Корея.

И трите попадения в срещата паднаха след почивката, като Мемфис Депас даде аванс на испанския тим с гол в 66-ата минута, а осем по-късно Яник Ферейра Караско удвои аванса на "дюшекчиите".

В заключителните минути на срещата точен за "гражданите" бе бранителят Рубен Диас, с което той оформи и крайния резултат в мача, който се проведе на съоръжението, което при три двубоя от Мондиал 2002.

За Атлетико Мадрид това бе първи успех по време на турнето в Южна Корея, след като в предишния двубой момчетата на Диего Симеоне отстъпиха на сборен отбор от местното първенство с 2:3.

Оттук нататък "дюшекчиите" ще се насочат към Мексико, където ще изиграят контрола срещу Реал Сосиедад в Монтерей идната сряда (2 август).

В същото време Манчестър Сити допусна първото си поражение в проверките през лятото след победите срещу японския Йокохама и германския Байерн Мюнхен.

Оставки в РСМ: Всички албански министри се оттеглят при условие