Атлетико Мадрид не успя да победи десетима от Еспаньол у дома

атлетико мадрид успя победи десетима еспаньол дома
17:08, 06.11.2022

Отборът на Атлетико Мадрид не успя да спечели домакинството си на Еспаньол след равенство 1:1 в среща от 13-ия кръг на испанската Ла Лига.

На "Уанда Метрополитано" трудностите пред Диего Симеоне и компания продължиха след отпадането от Шампионска лига с реми срещу десет от каталунците.

Леандро Кабрера получи директен червен картон за гостите в 28-та минута, но въпреки численото си преимущество на терена, Атлети изостана в резултата след точната интервенция на Серхи Дардер в 62-та минута.

Около четвърт час по-късно влезлият от пейката Жоао Феликс се разписа за 1:1, но въпреки натиска си до края, "дюшекчиите" така и не съумяха да осъществят пълен обрат.

В класирането тимът от столицата е трети с 24 точки, докато Еспаньол е 16-и с 12 пункта.

В следващия кръг Атлетико гостува на Майорка, докато Еспаньол посреща Виляреал.