Атлетико Мадрид победи Гранада на старта на сезона в Испания

атлетико мадрид победи гранада старта сезона испания
08:41, 15.08.2023
Чете се за: 01:55 мин.

Нападателят Мемфис Депай се разписа с удар от далечно разстояние през второто полувреме и Атлетико Мадрид победи с 3:1 Гранада в мач от първия кръг на испанското първенство по футбол.

Домакините доминираха в столицата още от старта, но пропуснаха много положения. Алваро Мората обаче откри резултата в добавеното време на първата част, когато получи топката пред вратата и вкара без проблеми за 1:0.

Гранада изравни чрез Самуел Омородион в 62-та минута, след като Яник Каараско загуби топката на границата на наказателното поле и Гонсало Вияр подаде на своя съотборник за първия точен изстрел на гостите в мача. Пет минути по-късно обаче Депай изведе Атлетико отново напред с красив далечен шут, който влезе в горния ляв ъгъл.

Маркос Йоренте оформи крайното 3:1 в добавеното време, когато спечели спорна топка в наказателното поле и преодоля вратаря Андре Ферейра.

Кадис пък надви с 1:0 Алавес на старта на сезона в Испания. Феде Сан Еметерио вкара единствения гол в седмата минута и домакините удържаха преднината си, въпреки че завършиха мача с човек по-малко след червен картон на Гонсало Ескаланте в края.

Синдикат на железничарите към КНСБ: 12% е дефицитът на кадри в БДЖ