Атлетико Мадрид с безпроблемен успех за Купата на Краля

атлетико мадрид надигра барселона задълбочи проблемите куман
08:34, 07.01.2022

Атлетико Мадрид победи третодивизионния Райо Махадаонда с 5:0 в мач от 1/16-финалната фаза на Купата на Краля. Петима различни голмайстори осигуриха успеха за гостите - Матеус Куня, Ренан Лоди, Луис Суарес, Антоан Гризман и Жоао Феликс бяха точни за победителите.

Още в 13-ата минута гол на Хосе Хименес бе отменен заради засада, но само 4 минути по-късно Матеус Куня откри резултата от непосредствена близост.

Ренан Лоди удвои аванса на тима си с изстрел в десния ъгъл на противниковата врата. В края на първото полувреме Луис Суарес също се разписа с шут по земя в средата на вратата.

След паузата Антоан Гризман също записа името си сред голмайсторите, след като бе изведен сам срещу Алваро Фернандес, а Жоао Феликс оформи крайното 5:0 с удар в горния десен ъгъл.

Възпитаниците на Диего Симоне завършиха срещата с 10 души, след като лятното попълнение Антоан Гризман напусна заради травма.