Атлетико Мадрид се справи с Елче и излезе на трето място в Ла Лига

11:16, 30.12.2022

Отборът на Атлетико Мадрид спечели с 2:0 домакинството си на Елче в първи двубой и за двата тима след подновяването на Ла Лига след края на световното първенство в Катар.

Срещата на "Уанда Метрополитано" в Мадрид се разви по любопитен начин, тъй като в края на първата част гостите останаха с човек по-малко след директен червен картон за Гонсало Верду, който беше изгонен след консултация на главния съдия със системата ВАР, защото повали Алваро Мората като последен човек в отбраната на Елче.

Малко след почивката обаче Марио Ермосо върна жеста и си изкара два бързи жълти картона и така численото равенство на терена беше възстановено.

Така се стигна до 53-та минута, когато Антоан Гризман асистира на Жоао Феликс, който беше точен отблизо с глава за 1:0.

Двайсетина минути по-късно пък удар на Алваро Мората рикошира в крака на бранител и топката прехвърли стража на гостите Едгар Бадия, с което бе оформен и крайният резултат.

Спечелените три точки изкачиха Атлетико Мадрид на третото място с актив от 27 точки, като футболистите на Диего Симеоне се възползваха от нулевото равенство между Бетис и Атлетик Билбао, които са пети и шести с по 25 пункта.