Атлетико Мадрид спечели домакинството си на Борусия Дортмунд от 1/4-финалите в ШЛ

Родриго Де Пол и Самуел Лино се разписаха за победителите

23:54, 10.04.2024
Чете се за: 01:10 мин.
Атлетико Мадрид

Атлетико Мадрид победи Борусия Дортмунд с 2:1 в мач от четвъртфиналите на Шампионска лига. Родриго Де Пол и Самуел Лино се разписаха за победителите.

"Дюшекчиите" откриха резултата на стадион "Метрополитано" в Мадрид, още преди да са изминали 4 минути игра. Родриго Де Пол открадна топката след висока преса на домакините и я изпрати в противниковата врата за 1:0.

Възпитаниците на Диего Симеоне се възползваха от нова колеблива намеса в противниковата защита и удвоиха преднината си в 32-ата минута. Самуел Лино се разписа с удар по земя в далечния ъгъл.

След почивката Себастиан Алер се появи в игра и намали пасива на гостите. Нападателят стреля от движение от вътрешността на наказателното поле.

В заключителните минути от двубоя Джейми Биное-Битънс и Юлиан Бранд бяха близо до изравнителен гол, но стреляха в гредите.

Реваншът на стадион "Сигнал Идуна Парк" в Дортмунд е на 16 април, вторник, от 22:00 часа.