атлетико мадрид триумфира лига европа видео
19:01, 17.05.2018
Чете се за: 01:36 мин.
Лига Европа

Атлетико (Мадрид) триумфира в Лига Европа! "Дюшекчиите" се наложиха над Олимпик (Марсилия) с 3:0 във финала, който се игра в Лион.

Антоан Гризман откри резултата в 21-ата минута, а в 49-ата френският национал удвои аванса на своя тим. В самия край на двубоя и Габи се разписа във вратата на марсилци.

Това е трети трофей за Атлетико в Лига Европа. Мадридчани спечелиха надпреварата и през 2010 и 2012 година.

-----

Срещата стартира с чудесна възможност за французите. Още в 4-ата минута Пайет изведе зад защитата на Атлетико Жермен, който обаче стреля в аут.

Марсилия стоеше по-добре в първите двайсетина минути, но не успя да стигне до гол.

"Дюшекчиите" обаче се възползваха още от първата си чиста възможност. В 21-ата минута вратарят на Олимпик Стив Манданда подаде към Замбо Ангиса, който не успя да овладее топката, която Габи Фернандес подаде към Гризман, а френският национал реализира с лекота.

Четири минути по-късно Марсилия създаде суматоха в наказателното поле на испанците, които обаче се справиха със ситуацията.

В 32-ата минута капитанът на Олимпик Димитри Пайет напусна терена заради контузия със сълзи на очи, разочарован, че не може да помогне на своите съотборници.

До края на първата част опасности липсваха и двата тима се оттеглиха при резултат 1:0 в полза на мадридчани.

Четири минути след началото на второто полувреме Атлетико стигна до второ попадение. Точен във вратата на Марсилия отново бе Гризман, който преодоля технично Манданда след отлична асистенция на Коке.

В 52-ата минута Диего Годин бе оставен непокрит при изпълнение на корнер, но ударът му с глава премина над вратата на марсилци.

В 66-ата минута Сансон стреля неточно и не успя да затрудни Облак.

Малко по-късно Коке опита нещо между центриране и удар и Манданда изби в ъглов удар, въпреки че топката излизаше в аут.

Девет минути преди изтичане на редовните 90 френският гранд можеше да се върне в мача, но късметът покри Атлетико, след като удар с глава на Митроглу срещна десния страничен стълб.

Ян Облак пък след минути се справи с силен шут на Амави.

В 89-ата минута Атлетико сложи точка на спора с трети гол, този път дело на Габи.

Олимпик (Марсилия) - Атлетико (Мадрид) 0:3
0:1 Антоан Гризман (21)
0:2 Антоан Гризман (49)
0:3 Габи (89)

Олимпик (Марсилия): Манданда; Сар, Рами, Луис Густаво, Амави; Замбо Ангиса, Сансон; Товен, Пайет (31-Лопес), Окампос (52-Н'Жие); Жермен (74-Митроглу)
Треньор: Руди Гарсия

Атлетико (Мадрид): Облак; Върсалко (46-Хуанфран), Хименес, Годин, Люка Ернандес; Корея (88-Партей), Саул, Габи, Коке; Коща, Гризман (90-Торес)
Треньор: Диего Симеоне

Жълти картони: Амави, Густаво, Н'Жие (Марсилия); Върсалко, Ернандес (Атлетико)

Съдия: Бьорн Кауперс (Холандия)

Още Лига Европа

Марсилия и Рим приемат интересни битки в Лига Европа
08:28, 02.05.2024
Шаби Алонсо: Имаме голяма мотивация за Лига Европа, ще бъде интересно срещу Рома
Чете се за: 01:32 мин.
Джан Пиеро Гасперини: Вложихме всичко в тези два мача с Ливърпул и сега сме много щастливи
10:05, 19.04.2024
Чете се за: 02:37 мин.
Юрген Клоп: Чувствата са смесени, Аталанта заслужаваше да продължи напред
09:42, 19.04.2024
Чете се за: 02:22 мин.