Атлетико обърна Милан в продължението след червен картон

атлетико обърна милан продължението червен картон
07:21, 29.09.2021
Чете се за: 02:15 мин.

Атлетико Мадрид победи Милан с 2:1 в мач от втория кръг на груповата фаза на Шампионска лига. Двубоят се игра на “Сан Сиро”.

Рафаел Леао изведе тима си напред в резултата, но минути по-късно неговия съотборник Франк Кеси бе изгонен. През второто полувреме гол на Антоан Гризман даде надежда на “дюшекчиите”, а Луис Суарес довърши обрата след точно изпълнена дузпа.

Любопитен факт е, че последният домакински мач на Милан в Шампионска лига бе именно срещу Атлетико Мадрид през 2014 г.

Домакините контролираха случващото се на стадион “Джузепе Меаца” и поведоха в резултата след 20 минути игра. Рафаел Леао стреля по земя в наказателното поле и плътния удар попадна в далечния ъгъл на вратата. Агресивната игра на “росонерите” в защита им носеше успех, но в 29-та минута остро влизане на Франк Кеси в краката на противников футболист му донесе втори жълт картон и полузащитникът бе изгонен.

След паузата възпитаниците на Диего Симеоне заиграха по-опасно. Наставникът на гостите пусна в игра лятното попълнение Антоан Гризман и именно французинът възобнови равенството в 84-ата минута. Нападателят стреля от движение в долния ляв ъгъл и направи резултата 1:1.

В добавеното време от срещата Джюнейт Чакър отсъди дузпа в полза на гостите, заради игра с ръка на Пиер Калулу в наказателното поле. Луис Суарес се разписа от 11-метровия наказателен удар, за да донесе победата на своя отбор с крайното 2:1.

Атлетико Мадрид е втори в класирането с актив от 4 пункта. Милан заема последното място с две загуби. Това е първият случай, в който Милан не печели нито точка в турнира след изиграни 2 мача.