Атлетико се откъсна на върха в Испания

10:52, 13.01.2021
Чете се за: 00:32 мин.
атлетико откъсна върха испания

Лидерът в класирането на Ла Лига увеличи преднината си на върха на четири точки, след като победи с 2:0 у дома коравия тим на Севиля в отложен мач от четвъртия кръг на испанския шампионат.

На "Естадио Уанда Метрополитано" домакините започнаха силно и излязоха напред в резултата още в 17-та минута чрез Анхел Кореа, който се разписа след подаване на Киъран Трипиър, който се завърна на терена, след като футболните му права бяха възстановени след наказанието за нарушаване на правилата за залагане.

Гостите от Андалусия като цяло контролираха играта и бяха по-активния отбор, но така и не успяваха да намерят пролука в желязната защита на Атлетико.

Възпитаниците на Диего Симеоне пък търпеливо дочакаха своя момент и сложиха точка на спора в 76-та минута, когато Саул Нигес оформи крайното 2:0.

По този начин Атлетико вече има 41 точки, с четири повече от втория Реал (Мадрид), като "дюшекчиите" са изиграли и два мача по-малко от градския си съперник.