ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Атлетико загуби основен защитник за мача с Бенфика

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-

Националният защитник на Испания Робин Льо Норман е с черепно-мозъчна травма.

Льо Норман
Снимка: БТА
Слушай новината
00:00
00:00

Националният защитник на Испания Робин Льо Норман ще пропусне мача на Атлетико Мадрид в Шампионската лига срещу Бенфика заради черепно-мозъчна травма, съобщиха от испанския клуб.

"Робин получи силен удар в главата в последните минути на мадридското дерби и след това премина серия от прегледи от специалисти, които определиха, че той страха от черепна травма с хематом", написаха от Атлетико в комюнике.

В мача с Реал Мадрид той се сблъска с френския халф Орелиен Чуамени в края на дербито, завършило 1:1.

Централният защитник стана европейски шампион с Испания през това лято и няма да пътува за мача в Лисабон с отбора, като според испанските медии ще пропусне известно време за Атлетико.

Той вероятно ще пропусне и мачовете на националния тим на Испания срещу Дания и Сърбия в Лигата на нациите на 12 и 15 октомври, като селекционерът Луис Де ла Фуенте трябва да обяви състава си в петък.

Льо Норман е бивш състезател на Реал Сосиедад, като бе трансфериран това лято в Атлетико Мадрид за 34,5 милиона евро.

Последвайте ни

Гледайте НА ЖИВО спорт безплатно на:

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?