 
                     
                     
                    Поводът е годишнината от създаването на Министерството на правосъдието
 
                                                    Атрактивни демонстрации направиха в Пампорово служители на Главна дирекция "Охрана" по повод годишнината от създаването на Министерството на правосъдието.
Близо 300 служители от цялата страна се събраха в курорта за 20-ия традиционен събор на дирекцията.
Демонстрирани бяха техники за обезвреждане на опасни затворници, психично болен, нападение на висш магистрат, както и други ключови ситуации.
На събитието присъстваха зам.-министърът на правосъдието Спаска Кинчева и бившият правосъден министър Антон 
Станков, създал дирекцията.
"Охраняваните от нас сгради с физическа охрана са общо 198 от 246. Само с технически средства се охраняват останалите общо 48 обекта на съдебната власт. За надежден пропускателен режим и осигуряване на ред и сигурност в сградите отговарят 706 обучени служители, организирани в 48 денонощни поста, а през работно време още 101 двусменни и още 143 едносменни поста", заяви главен комисар Георги Жеков, директор Главна дирекция "Охрана".
 Издирваното 15-годишно момиче е открито в добро физическо и психическо здраве
                                            
                    
                        Издирваното 15-годишно момиче е открито в добро физическо и психическо здраве
                    
                     Благомир Коцев поиска делото срещу него да бъде прекратено, материалите по разследването му бяха предявени
                                            
                    
                        Благомир Коцев поиска делото срещу него да бъде прекратено, материалите по разследването му бяха предявени