Автогол донесе успеха на Байерн Мюнхен в двубоя с РБ Лайпциг

задържането нойер мюлер левандовски приоритет байерн мюнхен
21:30, 05.02.2022
Чете се за: 02:15 мин.

Байерн Мюнхен победи Ред Бул Лайпциг с 3:2 в мач от 21-ия кръг на Бундеслигата. Томас Мюлер откри резултата, а Андре Силва изравни. Роберт Левандовски върна преднината на домакините, но Кристофър Нкунку отново възобнови равенството. Йошко Гвардиол си отбеляза автогол, за да може баварците да се поздравят с успеха.

Петер Гулачи спаси удар на Роберт Левандовски в 12-ата минута, но топката попадна в краката на Томас Мюлер, който бе точен от непосредствена близост.

В 27-ата минута Андре Силва получи подаване от Конрад Лаймер и изравни.

Стражът на гостите успя да избие прехвърлящ изстрел на Кингсли Коман в дясната греда в 34-ата минута. Само две минути по-късно гол на Томас Мюлер с глава бе отменен с помощта на ВАР заради нарушение на Роберт Левандовски в хода на атаката.

Роберт Левандовски направи резултата 2:1, след като засече с глава центриране на Кингсли Коман.

След почивката гостите стигнаха до ново попадение. Кристофър Нкунку се озова сам срещу Мануел Нойер и с шут в долния ляв ъгъл изравни.

Домакините обаче отново заиграха по-агресивно и в 58-ата минута отново поведоха. Центриране на Серж Гнабри срещна тялото на Йошко Гвардиол, а топката попадна във вратата, пазена от Петер Гулачи за 3:2.

До края на сблъсъка Мануел Нойер отрази изстрел на Емил Форсберг, за да осигури победата на тима си. Вратарят на шампионите изравни рекорда на Оливър Кан за най-много победи в първенството.

Байерн Мюнхен остава на върха в класирането с актив от 52 точки. Ред Бул Лайпциг заема 7-ата позиция с 31 пункта.