Автогол на Томас Мюлер лиши Байерн Мюнхен от успех над Байер Леверкузен

Никлас Зюле
18:23, 05.03.2022
Чете се за: 01:27 мин.

Сблусукът между Байерн Мюнхен и Байер Леверкузен от 25-ия кръг на Бундеслигата завърши при резултат 1:1. Никола Зюле откри резултата на стадион "Алианц Арена", а Томас Мюлер израти топката в собствената си врата, за да оформи крайния резултат.

"Баварците" наложиха домакински натиск и поведоха в 18-ата минута. Никола Зюле получи топката в наказателното поле и я изпрати в противниковата врата.

След нови 18 минути игра гостите изравниха. Керем Демирбай центрира в наказателното поле от пряк свободен удар, а Томас Мюлер си отбеляза автогол, в опит да пресече подаването.

През първата част Амин Адли стреля в страничния стълб.

След почивката и двата отбора търсеха победно попадение, но след равностойна игра си поделиха точките.

Байерн Мюнхен остава на върха в класирането с актив от 59 точки. Байер Леверкузен е 3-и в подреждането с 45 пункта.