Автогол помогна на Ботев Враца да победи десетима от Пирин в Благоевград

автогол помогна ботев враца победи десетима пирин благоевград
Снимка: startphoto.bg
21:10, 25.08.2023
Чете се за: 02:22 мин.

Ботев Враца спечели с 1:0 като гост на Пирин Благоевград в първи мач от седмия кръг на Първа лига.

Автогол на Илиан Костов в 79-а минута донесе втора победа за врачани през сезона и изкачи тима на 12-о място в класирането. Ботев игра с човек повече от 13-а минута, което помогна на тима да действа по-офанзивно през втората част и да вземе трите точки.

Пирин остава без победа от началото на сезона и заема последна позиция във временното класиране с една точка в актива си.

Благоевградчани имаха превъзходство в началото, но още в 13-а минута домакините останаха с човек по-малко след директен червен картон на дебютанта в отбора Аймен Суда, който фаулира грубо Момчил Цветанов. След преглеждане на ситуацията с ВАР главният рефер изгони Суда.

Макар и с човек по-малко, в 17-а минута Пирин създаде най-добрата голова ситуация през първата част. Борис Тютюков изведе Иван Тасев на чиста позиция, но той не намери целта от пет метра.

На почивката треньорът на врачани Даниел Моралес извърши три промени в състава с намерението да търси трите точки. Ботев Враца бе по-активен през втората част и принуди домакините да се бранят.

В 65-а минута отлична атака на гостите завърши с удар на Марко Мажуга, но вратарят на Пирин Максим Ковальов спаси.

По-активните действия на Ботев Враца доведоха до попадение във вратата на Пирин в 79-а минута. Влезлият като резерва юноша на ЦСКА Мартин Смоленски бе оставен непокрит в наказателното поле на Пирин, шутира, топката рикошира в крака на Илиан Костов и влезе в мрежата на домакините.

В последните минути врачани можеше да направят победата си и по-убедителна, но Смоленски и Марко Мажуга направиха пропуски.

Адвокатът на Божков: Засега не дава обяснения, утре ще опитаме да внесем делата срещу него за разглеждане
Специално: Как руското общество възприема случилото се с Пригожин - коментар от Москва