Лек автомобил е изгорял напълно, след като се запалил на автомагистрала "Тракия", в района на Карнобат, съобщиха от ОДМВР - Бургас.
Около 06:50 вчера в полицията е било получено съобщение за горящ "Форд Галакси", с френска регистрация, на км. 308 от автомагистралата, посока от Ямбол към Карнобат.
Дошлите униформени установили, че автомобилът се запалил и започнал да дими по време на движение, като 42-годишния му собственик от карнобатското село Зимен, отбил и се опитал да го изгаси с подръчния пожарогасител.
Огънят обаче е бил потушен от един противопожарен автомобил и двама огнеборци.
От инцидента колата е изгоряла изцяло, но няма пострадали. Случаят се разследва.
България срещу Гърция: Плажните цени в Крайморие и Офринио - къде почивката излиза по-евтино?
Шефът на ВиК-Несебър и заместникът му арестувани за подкуп от 7 - 9 хиляди евро