АЗ Алкмаар победи Елфсборг с голово шоу в първия кръг на Лига Европа

Нидерландците се наложиха с 3:2 у дома над шведския си съперник.

АЗ Алкмаар
23:15, 25.09.2024
Чете се за: 01:05 мин.

АЗ Алкмаар постигна победа в първия кръг на новия формат на Лига Европа. Нидерландците се наложиха с 3:2 над шведския Елфсборг у дома.

Гостите откриха резултата още в 23-ата минута чрез Тимъти Оума, който се освободи от един защитник, получи пас от Симон Хедлунд и по диагонала прониза вратаря Овусу-Одуро.

Домакините нямаха никакво намерение да се предават и обърнаха развоя на срещата с два гола на Рубен ван Бомел, който изравни в 44-ата минута, а пет след началото на втората част вкара за 2:1.

Същият Хедлунд този път беше голмайстор за гостите и изравни в 53-ата минута, а победата за АЗ Алкмаар осигури Трой Парот от дузпа в 74-ата минута.

Защитникът на шведите Себастиан Холмен беше отстранен в 80-ата минута с директен червен картон.

Кирил Десподов се появи от пейката при загубата на ПАОК от Галатасарай в Лига Европа