АЗ Алкмаар триумфира в младежката Шампионска лига

23:17, 24.04.2023
алкмаар триумфира младежката шампионска лига

Отборът на АЗ Алкмаар триумфира в деветото издание на младежката Шампионска лига, след като разби във финала състава на Хайдук Сплит с 5:0 в мач, игран на "Стад дьо Женева" в Женева, Швейцария.

Нидерландският тим откри резултата в края на първото полувреме, когато Джейдън Адаи беше точен от дузпа.

Този гол вдъхна увереност на футболистите на АЗ, които през второто полувреме реализираха цели четири попадения, като на два път точни бяха Ернест Поку и Мех Меердинк.

По този начин АЗ Алкмаар се превърна в първия тим от Нидерландия, който триумфира в младежката Шампионска лига, след като по пътя си елиминира последователно ирландския Шамрок Роувърс, сръбския Цървена звезда, Айнтрахт Франкфурт, Барселона, Реал Мадрид и Спортинг Лисабон, за да се класират за финала срещу Хайдук Сплит.

Хърватският тим също може да бъде доволен от своето представяне в турнира, тъй като взе скалповете на отбори като Шахтьор Донецк, Манчестър Сити, Борусия Дортмунд, Милан и други, но не успя да извърви целия път до края и да се справи в спора за трофея срещу АЗ Алкмаар.

Раздадоха наградите на Фондация "Стоян Камбарев" (Снимки)
Антониу Гутериш е предал на Сергей Лавров писмо до президента Путин за зърнената сделка