Американският президент Джо Байдън е поздравил Доналд Тръмп за победата му и е дал заявка, че предаването на властта ще премине гладко и мирно. В обръщение към нацията той запази тона на Камала Харис, която сутринта призна загубата си в надпреварата за Белия дом.
Бурни остават емоциите в Съединените щати след категоричната победа на Доналд Тръмп. Все още се очакват резултатите от три щата, но вече е сигурно, че милиардерът ще бъде 47-ият президент.
Привържениците на Доналд Тръмп ликуват. Милиардерът е категоричният победител в президентската надпревара. Обещава им "да направи Америка велика отново" и те са повече от сигурни, че това ще бъде така.
Дежавю, което повече прилича на кошмар за демократите. Вторият мандат за Доналд Тръмп означава и че "стъкленият похлупак" остава непокътнат, а идеята за първата жена президент засега се отлага.
Мондиалът като „въглеродна бомба“: 9 милиона тона допълнителни емисии въглероден диоксид
Санкциите срещу Русия: Ще останат ли в списъка патриарх Кирил и Вагит Алекперов?
В навечерието на срещата на върха на НАТО: Кой ще даде целувка на Доналд Тръмп?
Жегата настъпва: Синоптиците от НИМХ предупреждават за температури до 37°
100 животни бяха спасени от голям пожар в стопански двор в асеновградското село Червен (СНИМКИ)