Байер Леверкузен е на полуфинал за Купата на Германия след късна драма срещу Щутгарт

"Аспирините" се наложиха с 3:2

Байер Леверкузен
Снимка: Facebook: Bayer 04 Leverkusen
23:53, 06.02.2024

Байер Леверкузен победи инфарктно Щутгарт с 3:2, след като на два пъти изостава в резултата, но успя да направи обрат с гол в самия край на двубоя и се класира за полуфинала за Купата на Германия.

Защитникът Валдемар Антон откри в началото на мача. Полузащитникът Роберт Андрих изравни за домакините в 50-та минута. Малко след това нападателят Крис Фюрих даде нова предnина на "швабите".

"Аспирините" обаче отново реагираха и в 66-ата минута Амин Адли реализира за 2:2. В 90-ата минута след един корнер топката попадна във Флориан Виртц, който центрира обратно в наказателното поле и намери Йонатан Та, който с глава вкара за 3:2.

За полуфиналите вече се класираха Дюселдорф и Кайзерслаутерн, а утре Саарбюкен ще приеме Борусия Мьонхенгладбах.