Байер Леверкузен не остави шансове на Фортуна Дюселдорф и стана вторият финалист в турнира за Купата на Германия

23:54, 03.04.2024
Чете се за: 01:55 мин.
байер леверкузен остави шансове фортуна дюселдорф стана вторият финалист турнира купата германия

Отборът на Байер Леверкузен продължи отличното си представяне през сезон 2023/24 във всички турнири, след като тази вечер "аспирините" победиха с 4:0 втородивизионния Фортунa Дюселдорф по пътя си към финала в турнира за Купата на Германия.

Момчетата на Шаби Алонсо не оставиха никакви шансове на своя съперник, а тон за головото шоу даде Жереми Фримпонг, който откри резултата още в 7-ата минута.

В 20-ата образцова контраатака на домакините завърши с прецизен диагонален удар на Амин Адли, който удвои преднината на своя тим.

Десетина минути преди почивката гостите сбъркаха при изнасянето на топката, а секунди по-късно тази неточност беше наказана от Флориан Вирц, който се разписа, за да направи аванса на Байер класически.

След точно час игра пък отново Вирц оформи и крайното 4:0 в срещата, реализирайки този път дузпа, отсъдена за игра с ръка на Матиас Цимерман.

По този начин Байер Леверкузен ще спори за трофея в турнира за Купата на Германия за пръв път от сезон 2019/20 насам, когато на финала тимът отстъпи с 2:4 на Байерн Мюнхен. Досега в историята си "аспирините" са триумфирали в надпреварата само веднъж, като това се случва през далечния сезон 1992/93.

Съперник на тима на големия финал в Берлин през настоящата кампанията пък ще бъде втородивизионнияt Кайзерслаутерн, а големият сблъсък предстои да се изиграе на 25 май.