Байер (Леверкузен) обърна Айнтрахт за Купата на Германия

11:16, 13.01.2021
Чете се за: 00:34 мин.
байер леверкузен обърна айнтрахт купата германия

Муса Диаби вкара два гола за "аспирините", които осъществиха обрат за победата с 4:1 срещу Айнтрахт (Франкфурт) в мач от третия кръг на турнира за Купата на Германия по футбол.

Така финалистите от миналогодишното издание на надпреварата си осигуриха двубой като гост срещу четвъртодивизионния Рот-Вайс (Есен) в следващата фаза.

Успехът също така сложи край на серията от три поредни двубоя в Бундеслигата, в които Байер не успя да стигне до победата.

Амин Юнес изведе Айнтрахт напред още в шестата минута, но Лукас Аларио, Едмонд Тапсоба и Диаби на два пъти помогнаха за пълния обрат на състава от Леверкузен.

Любопитното е, че "аспирините" изковаха успеха с човек по-малко, след като Йонатан Тах бе изгонен с червен картон още в 18-та минута.

"Заиграхме по-добре с човек по-малко. Може би извадихме късмет и с жребия за следващия кръг, но все пак трябва да бъдем внимателни", каза за Скай ТВ вратарят Лукаш Храдецки, който 2018-та година триумфира в турнира именно с тима от Франкфурт.

Затвориха в двете посоки пътя Банско - Гоце Делчев заради подкопана подпорна стена