Байер Леверкузен пропиля аванс от два гола в домакинството си на Холщайн Кил

В друг мач от кръга Унион Берлин се наложи над Борусия Дортмунд.

18:28, 05.10.2024
Байер Леверкузен Холщайн Кил

Двубоят между Байер Леверкузен и Холщайн Кил от 6-ия кръг на Бундеслигата завърши при резултат 2:2. Играчите на Шаби Алонсо се задоволиха само с точка, след като пропиляха преднина от два гола.

Шампионът на Германия наложи домакински натиск и отбеляза два гола в първите 8 минути от срещата на стадион "БайАрена" в Леверкузен. Виктор Бонифейс откри резултата в 4-ата минута, а Есекиел Паласиос удвои преднината на "аспирините" от непосредствена близост.

В средата на първото полувреме попадение на Виктор Бонифейс бе отменено след намесата на ВАР заради засада.

В продължението на първата част гостите намалиха изоставането си. Макс Гешвил засече с глава центриране от ъглов удар на Люис Холтби.

След почивката новакът в Бундеслигата получи дузпа за нарушение на Джереми Фримпонг. Ян-Фрийте Арп възобнови равенството.

Байер Леверкузен заема 5-ата позиция в класиране с актив от 11 пункта, докато Холщайн Кил се намира на предпоследното 17-о място с 2 точки.

В друг мач от деня Унион Берлин се наложи над Борусия Дортмунд с 2:1. Кевин Фогт откри резултата за столичани с гол от дузпа, преди Йорбе Вертесен да удвои аванса им.

Юлиан Риерсон намали изоставането на миналогодишния финалист в Шампионска лига, но "жълто-черните" не успяха да избегнат поражението.

Унион Берлин е 6-и в таблицата с 11 точки, докато Борусия Дормунд е позиция по-надолу с точка по-малко.