Байер Леверкузен се класира предсрочно за елиминациите в Лига Европа

Точно изпълнена дузпа от Виктор Бонифачи в 90-ата минута осигури успеха на Байер Л

Вяра Илиева
от Вяра Илиева
09:29, 10.11.2023
байер леверкузен класира предсрочно елиминациите лига европа

Байер Леверкузен победи с 1:0 азербайджанския Карабах и с 12 точки е недостижим на върха в група Н на турнира Лига Европа. Точно изпълнена дузпа от Виктор Бонифачи в 90-ата минута осигури успеха и предсрочното класиране на германския тим.

В група В Брайтън победи Аякс (Амстердам) и създаде проблеми и на новия треньор Джон ван’т Шип. За крайното 2:0 за гостите от Англия точни бяха Ансу Фати в 14-ата минута и Симон Андигра в 53-ата.

В група F Рен победи Панатинайкос с 3:1 и оглави класирането с 9 точки. Виляреал обърна Макаби (Хайфа) от 0:1 до 2:1 на стадиона в Кипър без публика и събра 6. Гърците имат 4, а израелския тим е с 1 точка.

В група G Славия Прага и Рома се приближиха към класиране към елиминациите, тъй като и двата състава са с 9 точки. Сервет е с 4, а Шериф с 1. Лидерите се срещнаха в Прага и домакините победиха с 2:0 и изравниха тима на Жозе Моуриньо. Вацлав Юречка в 54-ата минута и Лукас Масопуст в 70-ата се разписаха.

Българският топ-съдия Георги Кабаков отмени гол на Ливърпул, а Тулуза спечели с 3:2 срещата от група Е.

С успеха французите събраха 7 точки и се доближиха на 2 от лидера в потока Ливърпул, който претърпя първо поражение в турнира.

Илия Тодоров: Пътят убива, когато е нарушена инфраструктурата
Канада се класира за полуфиналите на отборния тенис турнир "Били Джийн Къп" за първи път от 35 години