Байер Леверкузен се наложи над Аусбурс с гол дълбоко в добавеното време

Есекиел Паласиос донесе успеха на "аспирините" в 94-ата минута

18:25, 13.01.2024
Есекиел Паласиос Байер Леверкузен

Байер Леверкузен победи Аугсбурс с минималното 1:0 в мач от 17-ия кръг на Бундеслигата. Есекиел Паласиос бе точен в 94-ата минута.

През първото полувреме на стадион "ВВК Арена" в Аугсбург възпитаниците на Шаби Алонсо имаха добри възможности да изградят аванс в резултата. Фин Дамен спаси изстрели на Алехандро Грималдо, Патрик Шик и Роберт Андрих, а Грималдо дори стреля и в напречната греда.

След почивката домакините пропуснаха своите шансове за гол. Ермедин Демировичне успя да се разпише на празна врата, а попадение на Филип Титц бе отменено заради засада.

След 94 минути игра лидерът в шампионата материализира натиска си в преден план. Есекиел Паласиос отправи плътен шут от вътрешността на наказателното поле за крайното 1:0.

Байер Леверкузен остава на върха в подреждането с актив от 45 точки. Аугсбурс заема 11-ата позиция в класирането с 18 пункта.

Останалите резултати:

РБ Лайпциг - Айнтрахт Франкфурт – 0:1
Кьолн- Хайденхайм – 1:1
Фрайбург - Унион Берлин – 0:0
Майнц 05 – Волфсбург – 1:1

БУБА Баскетбол загуби от Баскет Бърно в мач от Европейската младежка лига U20 в Братислава
Президентските избори в Тайван: Победа за кандидата за независимост на острова