Байер Леверкузен ще бъде без героя си срещу Айнтрахт Франкфурт

Старши треньорът на германския Байер Леверкузен Шаби Алонсо ще пропусне следващия мач на тима срещу Айнтрахд Франкфурт заради четвъртия жълт картон, който получава пред сезона.

Шаби Алонсо Байер Леверкузен
Снимка: Facebook / Bayer 04 Leverkusen
15:56, 28.04.2024

Старши треньорът на германския Байер Леверкузен Шаби Алонсо ще пропусне следващия мач на тима срещу Айнтрахт Франкфурт заради четвъртия жълт картон, който получава пред сезона. Това се случи в двубоя срещу Щутгарт в събота вечер.

И Алонсо, и Себастиан Хьонес бяха предупредени с жълти картони след разпалена дискусия край страничната линия по време на срещата между двата тима, завършила при равенство 2:2.

"Не разбирам жълтия картон. Бях емоционален на пейката, но нищо съществено не се е случило. Говорихме с рефера и с хората от другата пейка, но с уважение. Но приемам санкцията и ще гледам следващия мач от трибуните", заяви Шаби Алонсо.

Това ще бъде първи път, в който Алонсо е наказан в треньорската си кариера и се пошегува:

"Ако трябва да съм честен, веднъж ме наказаха с втория отбор на Реал Сосиедад."

Преди двубоя с Айнтрахт Франкфурт, за Байер Леверкузен предстои гостуване в Италия на Рома в първи мач от полуфиналите в Лига Европа в четвъртък.