Байерн (М) разби РБ Залцбург за 14-а поредна победа в ШЛ

09:25, 04.11.2020
Чете се за: 00:41 мин.
байерн разби залцбург поредна победа

Европейският клубен първенец Байерн (Мюнхен) победи като гост РБ Залцбург с категоричното 6:2 в двубой от група "А" на Шампионската лига.

Това е 14-и пореден успех за баварците в турнира, които към момента са с пълен актив от 9 точки след изиграните три кръга на груповата фаза и впечатляваща голова разлика от 12:3.

Двубоят снощи започна обещаващо за домакините от Залцбург, които поведоха в резултата още в четвъртата минута чрез Бериша.

Байерн (М) отвърна на удара в 21-та минута, когато Томас Мюлер бе повален непозволено в наказателното поле на австрийците, а Роберт Левандовски реализира отсъдената дузпа.

Шампионът на Германия направи пълен обрат в самия край на първото полувреме, когато Томас Мюлер принуди Кристенсен да си отбележи автогол с глава.

След паузата РБ Залцбург се активизира и резервата Масая Окугава възстанови равенството за втори път във срещата в 66-ата минута, едва две минути след като се появи на терена.

В 79-та минута Жером Боатенг изведе баварците отново напред в резултата с удар с глава след центриране от корнер.

Четири минути по-късно Сане направи 4:2 с хубав удар с левия крак, а в 88-ата Левандовски с втория си гол в мача направи резултата 5:2.

В добавеното време Ернандес оформи крайното 6:2.

Без кворум: Управляващи и опозиция се скараха за проваления изборен ден
Първо изявление на Доналд Тръмп след изборите: Печелим навсякъде