Байерн Мюнхен безпроблемно разгорми Виктория Пилзен

гнабри преподписа байерн мюнхен искам отново спечеля шампионската лига
21:36, 04.10.2022
Чете се за: 02:30 мин.

Байерн Мюнхен победи Виктория Пилзен с 5:0 в мач от третия кръг на груповата фаза на Шампионска лига. Лирой Сане изпъкна с два гола за "баварците", а Серж Гнабри, Садио Мане и резервата Ерик Максим Чупо-Мотинг също бяха точни.

Възпитаниците на Юлиан Нагелсман поведоха след впечатляващ пробив и прецизен удар на Лирой Сане извън наказателното поле.

Домакините удвоиха аванса си си в 13-ата минута. Леон Горецка изведе Серж Гнабри сам срещу вратаря. Нападателят стреля по земя за 2:0.

Садио Мане направи резултата класически. Сенегалецът проби в наказателното поле и се разписа с плътен шут.

Преди паузата Джамал Мусиала също изпрати топката в противниковата врата, но голът му бе отменен поради засада след намесата на ВАР.

След почивката играчите в червено продължиха да бележат Отново Лирой Сане зададе тона за игра спед пронизващ изстрел в далечния ъгъл.

Появилият се на почивката Ерик Максим Чупо-Мотинг бе оставен непокрит във вътрешността на наказателното поле, за да оформи крайния резултат.

Байерн Мюнхен е отборът с най-дълга поредица без загуба в груповата фаза на надпреварата - 31 мача. Клубът е лидер и в класацията за най-много поредни победи в груповата фаза - 10.

Шампионът на Бундеслигата заема лидерската позиция в класирането на група "С" с пълен актив от 9 пункта. Виктория Пилзен остава на последното 4-о място без спечелена точка.

В другия сблъсък от надпреварата, игран по-същото време, Олимпик Марсилия победи Спортинг Лисабон с 4:1.