Байерн Мюнхен дръпна с 4 точки на върха в Германия след труден успех над Вердер Бремен

21:44, 06.05.2023
Чете се за: 02:15 мин.
байерн мюнхен дръпна точки върха германия труден успех вердер бремен

Водачът в Бундеслигата Байерн Мюнхен направи много важна крачка към своята 11-а поредна титла на Германия, след като надигра с 2:1 като гост състава на Вердер Бремен в среща от 31-ия кръг на първенството.

На "Везерщадион" в Бремен момчетата на Томас Тухел откриха резултата малко след един час игра чрез Серж Гнабри, който се разписа отблизо, след като Джамал Мусиала отклони топката към него.

"Баварците" удвоиха своя аванс в 72-ата минута, когато Нусар Мазрауи изведе в добра позиция Лерой Сане и с удар от малък ъгъл германският национал беше точен за 2:0.

Футболистите на Вердер Бремен все пак успяха да върнат едно попадение чрез Никлас Шмид, който отбеляза след страхотен изстрел от дистанция. Българинът Илия Груев също имаше своята заслуга за това попадение, тъй като именно той даде начало на атаката.

За повече обаче "бременските музиканти" нямаха сили и така крайната победа остана за Байерн Мюнхен.

По този начин "баварците" вече са с актив от 65 точки и имат аванс от четири пред втория Борусия Дортмунд, който ще изиграе своя мач от кръга срещу Волфсбург утре вечер (7 май).

Отборът на Вердер Бремен, за който българският национал Илия Груев-младши днес записа малко повече от 15 минути, пък се намира на 12-ата позиция с 35 пункта.