Байерн Мюнхен и Байер Леверкузен поделиха точките след голово реми

23:28, 15.09.2023
Чете се за: 02:15 мин.
Байерн Мюнхен Байер Леверкузен Хари Кейн Едмон Тапсоба

Двубоят между Байерн Мюнхен и Байер Леверкузен от 4-ия кръг на Бундеслигата завърши при резултат 2:2. Шампионът на Германия на два пъти поведе, но гостите си заслужиха точка от сблъсъка.

Срещата започна с минута мълчание в памет на жертвите от природните бедствия в Мароко и Либия.

Хари Кейн даде аванс на баварците на стадион "Алианц Арена" в 7-ата минута. Англичанинът се разписа с глава след ъглов удар за домакините.

Гостите възобновиха равенството в 24-ата минута с майсторско изпълнение на Алехандро Грималдо от пряк свободен удар.

През първото полувреме играчите на Шаби Алонсо имаха възможност да стигнат до обрат, но гол на Виктор Бонифейс бе отменен заради засада.

След паузата Флориан Вирц бе близо да даде аванс на "аспирините", но ударът му се отби от дясната греда.

Възпитаниците на Томас Тухел върнаха преднината си в 86-ата минута. Леон Горецка стреля от движение, след като получи подаване по земя в наказателното поле от резервата Матис Тел.

Дълбоко в добавеното време Алфонсо Дейвис фаулира Йонас Хофман и гостите получиха дузпа. Есекиел Паласиос оформи крайния резултат с точно изпълнение.

В последната минута от двубоя Дайо Упамекано изпрати топката в противниковата врата, но се намираше в положение на засада.

Байерн Леверкузен заема лидерската позиция в класирането с актив от 10 точки. Байерн Мюнхен се намира на второто място в подреждането със същия брой точки, но по-слаба голова разлика.

Ница спечели гостуването си на шампиона ПСЖ
Новак Джокович класира Сърбия на 1/4-финал за Купа "Дейвис", победи за Италия и Великобритания