Байерн Мюнхен не срещна затруднения срещу Фрайбург

гнабри преподписа байерн мюнхен искам отново спечеля шампионската лига
22:22, 16.10.2022
Чете се за: 01:40 мин.

Байерн Мюнхен победи Фрайбург с 4:0 в мач от 10-ия кръг на Бундеслигата. Серж Гнабри, Ерик Максим Чупо-Мотинг, Лирой Сане, Садио Мане и Марсел Забицер се разписаха за победителите.

Баварците откриха резултата на стадион "Алианц Арена" още в 13-ата минута. Серж Гнабри бе точен с глава.

Ерик Максим Чупо-Мотинг удвои аванса на "червените", след като бе оставен непокрит в наказателното поле.

След паузата Серж Гнабри стреля в лявата греда, а Лирой Сане покачи на 3:0 в хода на атаката.

Едва три минути по-късно резултатът вече бе 4:0. Садио Мане прехвърли хладнокръвно Марк Флекен, за да запише името си сред голмайсторите.

Резервата Марсел Забицер оформи крайния резултат 4 минути след като се появи в игра, за да подпечата успеха на тима си.

Възпитаниците на Юлиан Нагелсман заемат втората позиция в класирането с актив от 19 пункта, с точка повече от третия Фрайбург.