Байерн Мюнхен не срещна затруднения срещу Хофенхайм

Байерн Мюнхен Роберт Левандовски Серж Гнабри
19:07, 23.10.2021
Чете се за: 01:27 мин.

Байерн Мюнхен победи Хофенхайм с 4:0 в мач от 9-ия кръг на Бундеслигата. 4 различни голмайстори донесоха успеха за баварците - Серж Гнабри, Роберт Левандовски, Максим Чупо-Мотинг и Кингсли Коман.

Още в 8-ата минута попадение на Серж Гнабри бе отменено след намеса на ВАР, заради нарушение в хода на нападението.

Само 8 минути по-късно германецът отново изпрати топката в противниковата врата, за да даде преднина на тима си.

Роберт Левандовски удвои преднината на домакините в 30-ата минута с удар от границата на наказателното поле.

След почивката резервата Максим Чупо-Мотинг направи резултата 3:0 в 82-ата минута.

В следващата атака попадение на Корентен Толисо бе отменен заради засада, а Кингсли Коман също записа името си сред реализаторите в 87-ата минута за крайното 4:0.

Байерн Мюнхен е лидер в класирането с актив от 22 точки. Хофенхайм е 10-и с 11 пункта.

Останалите срещи с назален час 16:30 часа:

Арминия Билефелд - Борусия Дортмунд 1:3

Волфсбург - Фрайбург 0:2

Ред Бул Лайпциг - Гройтер Фюрт 4:1

БНТ загуби един от най-талантливите си хора - Филип Петков
Владимир Иванов: Няма да наблюдаваме много резки движения на цените на храните, ще има логистични трудности