Байерн Мюнхен постигна разгромна победа в гостуването си на Бохум

Петима различни голмасйстори се разписаха за успеха с 5:0.

18:25, 27.10.2024
Чете се за: 01:42 мин.
Байерн Мюнхен

Байерн Мюнехн победи Бохум с 5:0 в мач от 8-ия кръг на Бундеслигата. Петима различни голмайстори се разписаха за победителите.

Доминацията на гостите си личеше още в началните минути на "Воновия Рурщадион" в Бохум. Възпитаниците на Венсан Компани откриха резултата още в 16-ата минута, когато Майкъл Олисе се разписа от пряк свободен удар.

Джамал Мусиала удвои аванса на баварците 10 минути по-късно. Полузащитникът засече с глава центриране от фаул на Йозуа Кимих.

След почивката футболистите в червено продължиха да бележат. Отменен гол на Кингсли Коман поради засада намекна за това, което предстои.

Хари Кейн направи преднината класическа с плътен шут от вътрешността на наказателното поле.

Лирой Сане също записа името си сред голмайсторите. Германецът бе точен с фалцов удар извън наказателното поле, който попадна в горния далечен ъгъл на противниковата врата.

Кингсли Коман все пак бе точен в 71-ата минута с впечатляващ гол. Французинът шутира извън наказателното поле и топката се отби от напречната греда, преди да попадне във вратата на Патрик Древес.

Байерн Мюнхен се върна на върха в класирането с актив от 20 пункта. Бохум остава на последното 18-о място в подреждането със само една точка.