Байерн Мюнхен постигна трета шампионатна победа след обрат в края над Борусия Мьонхенгладбах

21:55, 02.09.2023
Байерн Мюнхен

Байерн Мюнхен победи Борусия Мьонхенгладбах с 2:1 в мач от 3-ия кръг на Бундеслигата. Баварците стигнаха до успеха след обрат.

Първото опасно положение в срещата бе на сметката на домакините. Марвин Фридрих стреля в напречната греда.

Ко Итакура откри резултата за играчите на Херардо Сеоане на стадион "Борусия-Парк" в Мьонхенгладбах. Японецът засече с глава центриране от ъглов удар на Максимилиан Вьобер.

Преди почивката баварците също нацелиха напречната греда след изстрел на Лирой Сане.

След паузата възпитаниците на Томас Тухел възобновиха равенството. Лирой Сане шутира в долния ляв ъгъл за 1:1.

Гостите стигнаха до обрата в 87-ата минута. Резервата Матис Тел отбеляза победния гол, след като засече с глава центриране на Йозуа Кимих от корнер.

Байерн Мюнхен е втори в подреждането с пълен актив от 9 пункта. Борусия Мьонхенгладбах заема 16-ата позиция в класирането с 1 точка.