Байерн Мюнхен разби Байер Леверкузен за едно полувреме

байерн мюнхен изнесе лекция барселона насред камп ноу
18:21, 17.10.2021
Чете се за: 01:32 мин.

Байерн Мюнхен победи Байер Леверкузен с 5:1 в предпоследния мач от 8-ия кръг в Бундеслигата.

Възпитаниците на Юлиан Нагелсман отбелязаха 4 гола в рамките на 7 минути през първото полувреме, за да се поздравят с успеха.

Миналогодишният шампион поведе още в 4-ата минута, благодарение на Робърт Левандовски, който откри резултата от непосредствена близост.

В 19-ата минута Лирой Сане уцели дясната греда след удар от дистанция.

След половин час игра полякът удвои головата си сметка за деня след плътен удар за 2:0.

Четири минути по-късно резултатът стана 3:0 след гол на Томас Мюлер.

В следващата атака Серж Гнабри отбеляза първото си попадение в мача за 4:0, а само 2 минути по-късно резултатът вече бе 5:0, след нов гол на германеца.

След почивката Патрик Шик отбеляза почетното попадение за домакините и оформи крайното 1:5.

Баварците се превърнаха в третия отбор, който бележи 5 пъти като гост, след тимовете на Борусия Дортмунд и Карлсруер.

Байерн Мюнхен заема лидерската позиция с актив от 19 пункта. Байер Леверкузен е 3-и с 3 точки по-малко.

Мелбърн излиза от най-дългия си локдаун
След репортаж на БНТ: Доброволци се притекоха на помощ на незрящите сестри от с. Динката