Байерн Мюнхен се класира без проблеми за втория кръг на Купата на Германия, но даде жертва

08:51, 27.09.2023
Чете се за: 01:55 мин.
байерн мюнхен класира без проблеми втория кръг купата германия даде жертва

Шампионът на Германия Байерн Мюнхен започна с категорична победа участието си в турнира за Купата на страната през този сезон и срази с 4:0 като гост третодивизионния Пройсен Мюнстер.

"Баварците" откриха резултата още в 9-ата минута чрез Ерик Максим Чупо-Мотинг, който се възползва от неуспешния опит на домакинската отбрана да изчисти топката и с удар отблизо даде аванс на своя тим.

Скоро след това обаче гостите трябваше да претърпят удар, тъй като Серж Гнабри беше принудително заменен, защото малко по-рано се сблъска тежко с вратаря на домакините. На негово място в игра се появи младият Франс Крациг, който малко по-късно също щеше да остави своя отпечатък върху срещата.

В 40-ата минута Конрад Лаймер удвои с глава аванса на Байерн след центриране на Леон Горецка, а точно преди почивката Крациг направи резултата класически в полза на "баварците", реализирайки своя дебютен гол с екипа на тима.

Малко преди края на редовното време Матис Тел оформи крайното 4:0 с диагонален удар по тревата, а до края на двубоя изстрел на Кингсли Коман се отклони от напречната греда.

Напрежение в НС заради военната помощ за Украйна, изслушват началника на отбраната при закрити врати
Нейнски за шпионския скандал: Не помага за свалянето на съмненията, че България е троянски кон на Русия в ЕС