Байерн Мюнхен се справи и в гостуването на Фрайбург

байерн мюнхен вкара пет визитата унион
18:27, 02.04.2022
Чете се за: 02:22 мин.

Байерн Мюнхен победи Фрайбург с 4:1 в мач от 28-ия кръг на Бундеслигата. Леон Горецка откри резултата, но Нилс Петерсен изравни. Серж Гнабри възобнови аванса на тима си, а Кингсли Коман покачи за 3:1. Марсел Забицер оформи крайния резултат.

През първото полувреме гостите отправиха четири точни удара на стадион "Европа-Парк", но до гол така и не се стигна.

След почивката баварците поведоха. Йозуа Кимих центрира от корнер във вратарското поле, където Леон Горецка се разписа с глава.

В 62-рата минута Кристиан Щрайх прибегна до първата смяна. Нилс Петерсен се появи в игра и 20 секунди по-късно възобнови равенството с удар с едно докосване от вътрешността на наказателното поле. Това е стотният му гол за клуба.

Юлиан Нагелсман взе пример от своя колега и пусна Серж Гнабри в игра. Половин минута след като се появи на терена, германецът бе непокрит в наказателното поле, преодоля съперников футболист и върна преднината на шампионите.

Кингсли Коман удвои аванса на гостите с плътен удар извън наказателното поле в близкия ъгъл на вратата.

В края на сблъсъка баварците заиграха за кратко с 12 души, след като Марсел Забицер се появи в игра. Кингсли Коман не напусна терена, което доведе до объркване.

Именно резервата Марсел Забицер постави точка на спора в продължението. Шампионите се възползваха от числено предимство в преден план и австриецът прати топката в опразнената врата.

Байерн Мюнхен заема лидерската позиция в класирането с актив от 66 точки. Фрайбург е 5-и с 45 пункта.