Байерн Мюнхен унижи Айнтрахт и вдигна Салатиерата (видео)

19:15, 18.05.2019
Чете се за: 01:48 мин.
Европейски футбол

Байерн Мюнхен спечели за 29-и път титлата в Бундеслигата. Триумфът е и седми пореден за баварците и бе осигурен след победа с 5:1 над Айнтрахт Франкфурт в последния 34-ти кръг от сезона.

Баварците не оставиха титлата да бъде решавана от изхода на мача на преследвача Борусия Дортмунд, който спечели с 2:0 срещу Борусия Мьонхенгладбах като гост, и организираха страхотен празник за феновете по трибуните на "Алианц Арина".

Кингсли Коман даде преднина на Байерн още в четвъртата минута, но в началото на второто полувреме Айнтрахт изравни с една от първите си по-опасни атаки в мача. След центриране от корнер топката се отби от напречната греда на вратата на Свен Улрайх и попадна у Себастиен Халер, който инстинктивно я прати в мрежата за 1:1.

В 53-тата минута Байерн отново си върна аванса чрез Давид Алаба, който бе точен от близка дистанция и до края домакините единствено се забавляваха на терена, стигайки до нови три гола чрез трите си резерви. Първо Ренато Санчес от малък ъгъл покачи на 3:1, а в 72-рата минута Франк Рибери вкара за 4:1 с изящен завършващ удар след самостоятелен пробив. Крайното 5:1 бе оформено от Ариен Робен в 78-мата минута, който вкара на празна врата след пас на Алаба.

След края на срещата баварците получиха Сребърната салатиера, която бе вдигната от Рибери, Робен и останалият на пейката в днешния мач бранител Рафиня. Тримата обявиха, че напускат клуба след края на сезона и за тях това бе последен мач в Мюнхен.

В другите срещи от кръга Борусия Дортмунд спечели с 2:0 визитата си на Борусия Мьонхенгладбах. Головете за "жълто-черните" реализираха Джейдън Санчо и Марко Ройс през двете полувреме, но въпреки успеха играчите на Люсиен Фавр завършиха със 76 точки, на две зад шампиона Байерн.

Трети в подреждането с 66 точки остана отборът на РБ Лайпциг, който отстъпи с 1:2 при визитата си на Вердер Бремен. Победния гол за домакините реализира ветеранът Клаудио Писаро, който бе точен в 88-мата минута. Победата изстреля Вердер на осмо място в крайното класиране с 53 точки, на една зад Айнтрахт, който взе последната квота за Лига Европа.

Другите две станаха притежание на Борусия Мьонхенгладбах с 55 точки и пето място и Волфсбург, също с 55 точки, но на шеста позиция. "Вълците" записаха най-изразителния си успех за сезона, печелейки с 8:1 срещу Аугсбург. Хеттрик отбеляза холандецът Вут Вергхорст.

Големият печеливш в битката за разпределение на европейските квоти се казва Байер Леверкузен, който спечели с 5:1 при гостуването си на Херта Берлин. Хеттрик за победителите записа Лукас Аларио. По този начин "аспирините" завършиха с 58 точки и влизат директно в групите на Шампионската лига, заедно с Байерн, Борусия Дортмунд и РБ Лайпциг.

От Бундеслигата изпадат отборите на Хановер (21 точки) и Нюрнберг (19 точки). Хановер загуби с 1:2 при гостуването си на Фортуна Дюселдорф, а Нюрнберг претърпя унизително поражение с 1:5 от Фрайбург като гост. Щутгарт пък ще играе плейоф за оставане в елита на германския футбол, след като завърши сезона с 28 точки след скучно равенство 0:0 с Шалке.

В последния мач от кръга Хофенхайм пропиля аванс от 2 гола и загуби с 2:4 при гостуването си на Майнц. Загубата попречи на тима от Зийнсхайм да се класира за Лига Европа, тъй като "сините" останаха с 51 точки в крайното класиране.

Чете се за: 01:47 мин.
Президентът на Дармщадт: Това е като 102-годишна баба, за която знаеш, че един ден ще си отиде и този ден неизбежно идва
11:43, 29.04.2024
Чете се за: 01:00 мин.
Ангелос Постекоглу: Бих дал малко от ентусиазма на Кристиан Ромеро на останалите
11:35, 29.04.2024
Чете се за: 02:52 мин.
Интер отпразнува 20-ата си титла в Серия А пред десетки хиляди тифози на площад Дуомо
11:20, 29.04.2024
Пеп Гуардиола: Мисля, че Арсенал няма да загуби точки и ние знаем точно какво трябва да направим
10:57, 29.04.2024
Букайо Сака: Трябваше да бъдем спокойни, напрежението беше голямо
09:26, 29.04.2024