Байерн Мюнхен заличи пасив от два гола и спечели точка срещу Лайпциг

Байерн Мюнхен Хари Кейн РБ Лайпциг
22:22, 30.09.2023

Байерн Мюнхен вкара два гола през второто полувреме и стигна до равенство 2:2 срещу РБ Лайпциг в мач от шестия кръг на германското първенство по футбол, с което баварците останаха на две точки от лидера в класирането Байер Леверкузен.

По-рано днес "аспирините" надделяха с 3:0 срещу Майнц.

Лайпциг взе преднина от два гола до почивката след две бързи попадения в рамките на шест минути. В 20-ата Луис Опенда получи топката на удобна позиция от Шавер Шлагер и преодоля Свен Улрайх, след което Кастело Лукеба се разписа след центриране от ъглов удар.

Байерн Мюнхен обаче изравни през второто полувреме. Хари Кейн изравни от дузпа в 57-ата минута след игра с ръка на Бенямин Хенрихс, а 13 по-късно Джамал Мусиала изведе Лерой Сане и нападателят на баварците вкара за крайното 2:2.

Равенството остави Лайпциг на пето място с точка зад Байерн и Борусия Дортмунд, който снощи надви Хофенхайм с 3:1.