Байерн със стряскаща победа над Динамо, Хари Кейн с мач за историята

Баварците сътвориха голово шоу за мощен старт в Шампионската лига

байерн стряскаща победа динамо хари кейн мач историята
Снимка: FC Bayern/X
00:00, 18.09.2024
Чете се за: 04:42 мин.

Байерн Мюнхен сътвори голово шоу на старта на новия сезон в Шампионската лига. Играчите на Венсан Компани изнесоха лекция на Динамо Загреб след стряскащото 9:2 в дебютния кръг от най-комерсиалната клубна надпревара на Стария континент.

На „Алианц Арена“ под светлините на прожекторите попадна Хари Кейн, който със сигурност ще запомни тази вечер, реализирайки четири гола за германците, три от които дойдоха след 11-метрови наказателни удари. Останалите попадения за баварците бяха отбелязани от Майкъл Олисе на два пъти, Рафаел Герейро, Льорой Сане и Леон Гортецка. Точни за хърватите бяха Бруно Петкович и Такуя Огивара.

Участникът в Бундеслигата се превърна в първия отбор, който реализира 9 гола в историята на турнира на богатите в една среща. От своя страна Кейн стана първият футболист в надпреварата с три гола от дузпи в един мач. Място в историята остави и Томас Мюлер. Легендата на тима от Мюнхен се превърна с най-много мачове за един отбор в турнира със 152, изпреварвайки една от емблемите на Барселона – Чави Ернандес.

На 2 октомври Байерн ще се опита да продължи с чудесното си представяне при гостуването си на Астън Вила. В същия ден момчетата на Сергей Якирович ще бъдат домакини на Монако.

След като в рамките на 16 минути отмениха по едно попадение на Джамал Мусиала и Серж Гнабри, 4 по-късно Хари Кейн даде старт на головата фиеста за домакините. След отсъдена дузпа, отсъдена след намесата на ВАР, английският национал застана зад топката и не сбърка. В 34-та минута Мусиала се прояви с пас към Рафаел Герейро, който покачи на 2:0. Първоначално попадението бе отменено заради засада, но системата за видеоповторение потвърди, че голът е редовен.

Четири минути след това Йошуа Кимих центрира и Майкъл Олисе направи резултата класически за германците.

Гостите показаха признаци на живот при подновяването на играта, но с това просто вбесиха баварците. В 49-та минута Марко Пяца отклони към Бруно Петкович и последният вкара първото попадение за хърватите. 2 минути по-късно Йосип Мишич изведе Такуя Огивара, който изненада неприятно германската врата за 2:3.

След това Кейн напомни за себе си в 58-та минута и след добавка върна спокойствието на тима от Мюнхен. Нова атака, завършила с пас на Мусиала към Олисе, позволи на домакините да поведат с 5:2. Още един гол падна в 73-та минута, когато Йосип Мишич игра с ръка в наказателното поле, Хари Кейн застана зад топката и фиксира своя хеттрик. Нова дузпа, този път отсъдена на Стефан Ристовски за нарушение срещу Алфонсо Дейвис, направи така, че Кейн да не сбърка отново при 11-метровия удар за своя четвърти гол и общо седми за баварците.

В 85-та минута Льорой Сане също попадна сред голмайсторите след мощен удар. Крайното 9:2 оформи Леон Гротецка.

В друг мач, изигран тази вечер, Спортинг също започна успешно новия сезон в Шампионската лига. Пред своя публика футболистите на Рубен Аморим се наложиха над Лил с 2:0.

Виктор Гьоркеш и Дзено Дебаст вкараха за португалците на стадион „Жозе Алвалде“. За победата на домакините помогна и фактът, че тимът, воден от Бруно Женесио, остана с човек по-малко след червен картон на Ангел Гомеш в 40-та минута.

Отборът от Лисабон ще гостува на ПСВ Айндховен на 1 октомври. Французите пък ще приеме Реал Мадрид.