Бъкс надиграха Лейкърс след 47 точки на Адетокумбо

бъкс надиграха лейкърс точки адетокумбо
10:24, 18.11.2021
Чете се за: 02:17 мин.

Милуоки Бъкс спечели домакинството си на Ел Ей Лейкърс със 109:102 в поредна среща от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация (НБА).

Действащите шампиони стигнаха до победата след страхотен мач на двукратния носител на приза за Най-полезен играч в Лигата Янис Адетокумбо, който изригна с рекордните си за сезона 47 точки, към които прибави девет борби. Той завърши с 18/23 от полето, 3/4 от тройката и 8/11 от наказателната линия. 17 за успеха добави Боби Портис, а с по 16 се отчетоха Пат Конатън и завърналия се след осем мача отсъствие Крис Мидълтън.

За Лейкърс, които отново бяха без голямата си звезда ЛеБрон Джеймс, който заяви, че се надява да се завърне в петък при визитата на Бостън Селтикс, Тейлън Хортън-Тъкър приключи с дабъл-дабъл – 25 точки и 12 борби. Ръсел Уестбрук и Антъни Дейвис добавиха съответно по 19 и 18 за калифорнийци.

Милуоки спря серия от четири поредни загуби у дома и заема 11-то място в Източната конференция с баланс 7-8. Ел Ей е осми на Запад с равен баланс – осем победи и осем поражения. В следващите си мачове Лейкърс гостуват на Бостън Селтикс, а Бъкс са домакини на Оклахома Сити Тъндър.

Чете се за: 01:55 мин.
Антонина Зетова: Целта ни е да сме в шестицата, за да играем и на световното първенство догодина
18:30, 19.04.2024
Каспер Рууд е на полуфинал на тенис турнира в Барселона
18:24, 19.04.2024
Чете се за: 01:25 мин.
Баскетболистките на Рилски спортист спечелиха бронзовите медали в женското първенство на България
18:12, 19.04.2024
Рами Киуан е четвъртфиналист на европейското първенство по бокс в Белград
18:06, 19.04.2024
Чете се за: 00:52 мин.
Валентина Георгиева завоюва бронзов медал на финала на прескок на Световната купа по спортна гимнастика в Доха
18:04, 19.04.2024
Чете се за: 00:57 мин.
Гергана Павлова загуби на четвъртфиналите на турнир по бадминтон в Братислава
17:34, 19.04.2024
Самолетът, който ще превозва румънските спортисти до Олимпийските игри в Париж, ще носи името на гимнастичката Надя Команечи
17:22, 19.04.2024
Чете се за: 01:00 мин.
Радослав Росенов стартира с победа на европейското първенство по бокс в Белград
17:17, 19.04.2024
Чете се за: 00:45 мин.
Президентът Румен Радев ще открие международния турнир Sofia Karate Open 2024 - Купа на президента
17:04, 19.04.2024
Георги Дерменджиев, Любомир Ганев и сестри Стоеви в "Арена спорт"
16:24, 19.04.2024
Чете се за: 00:30 мин.
Елвира Краснобаева и Ева Брезалиева с призови позиции за многобоя на Световната купа в Баку
16:14, 19.04.2024