България допусна ново поражение в Лигата на нациите по волейбол за жени. В Хонконг българките отстъпиха след обрат с 1:3 (25:20, 7:25, 10:25, 15:25) срещу Китай.
Воденият от Лоренцо Мичели състав остава на 13-то място във временното класиране със само един успех и шест последователни загуби.
Петя Баракова, Радостина Маринова, Мария Йорданова, Елена Бечева, Борислава Съйкова, Мира Тодорова и либерото Мила Пашкулева започнаха в титулярния състав. Ивета Станчулова, Моника Кръстева, Симона Николова и Полина Нейкова се включиха като резерви в хода на срещата.
В първата част играта вървеше равностойно, но в края българките поведоха с 22:19 и взеха аванс в двубоя при 25:20.
След това китайският отбор контролираше изцяло събитията на полето. Стигна се до 12:4 и 25:7, при което стана 1:1.
Последваха още колебливи изяви за България и нов успех за Китай при 25:10. Срещата приключи при 25:15 за домакините, които се възползваха от третия си мачбол.
Китай има шест поредни успеха на първото място в класирането в турнира.
В неделя България се изправя срещу Нидерландия в следващия си двубой от Лигата на нациите.
Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok
Националният ни отбор по волейбол за мъже под 22 г. победи Португалия в първата си контрола преди европейското, ясен е съставът
Дунав (Русе) започва селекцията за третия си пореден сезон във волейболния елит при мъжете
Гълъб Донев: Това е бюджетът, който довършва политики от предходните управления
Полиция и ГДБОП влязоха в район "Приморски" във Варна, седем души са задържани
Камион скъса мантинелата на АМ "Струма" в района на Мало Бучино (СНИМКИ и ВИДЕО)