България допусна обрат от Китай в последния си мач в Лигата на нациите

българия допусна обрат китай последния мач лигата нациите
Снимка: БФ Волейбол
17:39, 09.07.2022
Чете се за: 02:05 мин.

Българският национален отбор по волейбол за мъже допусна поражение с 1:3 гейма (28:26, 23:25, 23:25, 17:25) от Китай в последния си мач от Лигата на нациите за годината.

Предния ден "лъвовете" гарантираха участието си в турнира и през следващия сезон след убедителна победа над Нидерландия.

Мисията за годината, поставена от президента на федерацията Любомир Ганев, бе да запазим мястото си в Лигата на нациите. Успяхме да го направим след два успеха – над Иран в София и над Нидерландия в Гданск. Явно напрежението от опасността да отпаднем отмина и така нашите играха без напрежение в последния двубой.

Първият гейм срещу Китай беше изключително равностоен и завърши така. Спечелихме го след постоянна размяна на точка и четири геймбола. Във втората част Китай „върна жеста“ и по аналогичен начин спечели. В битката за 13-ото място в класирането съперникът отново имаше повече късмет в третата част и отново ни победи на 23. Чак в четвъртата резултатът беше голям. За наше съжаление в наш ущърб. Загубихме с 1:3, но поражението не е от такова значение.

Най-важното е, че и мъжкият, и женският национален отбор на България ще играят в Лигата на нациите и през следващия сезон. Сега и двата ни тима ще се готвят за световни първенства.

Семерджиев пред съда: Аз не знам защо съм тук. Бях отвлечен
По пътя към морето: 10 лв. по-евтино от София до Варна