България допусна поражение от Естония в Купата на нациите по плажен волейбол

Иван Латунов Димитър Калчев Димитър Механджийски Стефан Въртигов
Снимка: Българска федерация по волейбол
16:45, 06.06.2023
Чете се за: 01:05 мин.

България загуби и двата си мача срещу Естония в турнира за Купата на нациите по плажен волейбол в норвежкия град Лилесанд.

Първо играха вторите двойки. За България там излязоха Иван Латунов и Димитър Калчев. Нашите загубиха първия гейм с 19:21, след това изравниха с 21:12. Тайбрекът беше за естонците - 10:15.

Първият ни дует Димитър Механджийски и Стефан Въртигов загуби с 0:2 (16:21, 16:21).

В сряда, 7 юни, нашите се изправят срещу Словакия. Съперникът ни загуби и двата си мача от Англия във вторник. Турнирът завършва в четвъртък.

Купата на нациите е и квалификация за Олимпийските игри в Париж догодина.

Илиян Радулов и Адрияно Дженев се класираха за третия кръг на „Ролан Гарос“ при юношите