България допусна втора загуба в квалификациите за Евробаскет 2025 при дамите

Момичетата на Таня Гатева отстъпиха с 63:78 при визитата си в Любляна на Словения

българия допусна втора загуба квалификациите евробаскет 2025 дамите
Снимка: БФ Баскетбол
20:45, 12.11.2023
Чете се за: 02:17 мин.

Националният отбор на България по баскетбол за жени претърпя втора загуба в квалификациите за Евробаскет 2025, отстъпвайки с 63:78 при визитата си на Словения.

Двубоят в Любляна бе много оспорвана през първото полувреме, след което баскетболистките на Таня Гатева дори имаха крехка преднина с 36:35.

След паузата обаче домакините направиха силна серия и обърнаха за 62:52 преди заключителния период, а в хода на заключителните 10 минути словенките съумяха да увеличат аванса си, за да спечелят още по-убедително.

Най-резултатна за българския тим стана Борислава Христова със своите 25 точки, докато Карина Константинова добави 15.

Лошата новина за "лъвиците" обаче бе контузията на една от най-опитните състезателки в състава - Ива Костова, която напусна паркета още в началните минути.

За победителките от Словения Ева Лисец реализира 28 точки и овладя 7 борби, а Зала Фришковец приключи със 17 пункта в актива си.

В другия мач от нашата група, изигран по-рано днес, Унгария победи Финландия като гост с 67:56 и излезе начело в групата с две победи. Финландките и словенките заемат съответно 2-а и 3-а позиция с баланс от една победа и една загуба, докато засега България остава на последното място с две поражения.

За баскетболистките на Таня Гатева сега предстои пауза от близо една година, тъй като следващите двубои от квалификациите за Евробаскет 2025 при дамите са чак през месец януари догодина. Тогава българките имат гостувания на Унгария и Финландия.

Ще намерят ли археолозите Бизоне на нос Чиракман
Безопасен интернет: Рекорден брой сигнали са подадени към центъра от началото на съществуването му