България надигра Португалия за втори пореден успех на Евроволей 2022 за мъже до 20 години

българия надигра португалия втори пореден успех евроволей 2022 мъже години
19:24, 19.09.2022
Чете се за: 02:02 мин.

Националният отбор на България по волейбол за мъже под 20 години записа втори успех на Европейското първенство в Италия. Момчетата на Мартин Стоев се наложиха над Португалия с 3:1 (25:22, 21:25, 25:19, 25:23) в третия си мач от Група II, който се игра зала "Пала БКК" във Васто.

Така младите "лъвове" имат 2 победи, 1 загуба и 5 точки в групата, като излязоха на второ място във временното класиране, но преди останалите мачове за деня. Успехът запазва шансове им да заемат едно от първите две места в групата и да продължат на полуфинали. Това разбира се преминава през следващи победи в груповата фаза.

Утре (20 септември) е почивен ден на шампионата на Стария континент, а след това България ще играе срещу Чехия. Срещата е в сряда (21 септември) отново от 16:00 часа.

Българските момчета тръгнаха добре, но отново допуснаха известни амплитуди в играта си, което доведе до гейм за съперника. В най-важните моменти тимът ни успя да се събере и да се пребори с трудните ситуации. Четвъртият гейм бе най-оспорван, но младите лъвове запазиха самообладание и показаха класата си, когато трябва за крайното 3:1.

Реализатор за България бе капитанът Александър Николов с 22 точки (1 блок, 2 аса) за победата. Игралият до третия гейм Венислав Антов добави още 11 точки (1 блок и 40% успеваемост в атака) за успеха.