българия отпадна световното волейбол жени
Снимка: БФ Волейбол
19:30, 30.09.2022
Чете се за: 02:07 мин.

Женският национален отбор на България отпадна от световното първенство. "Лъвиците" на Лоренцо Мичели загубиха за четвърти път поред - този път от Канада с 1:3 (21:25, 27:25, 20:25, 15:25).

Така последният мач срещу Казахстан в събота е само за престиж. Преди това българките, водени от Лоренцо Мичели, паднаха от Германия, Сърбия и САЩ. Останахме само с 1 точка, спечелена от 2:3 срещу Бундестима.

В първия гейм почти през цялото време водиха канадките. Единствената преднина успяхме да постигнем при 18:17. Фактът, че наваксахме в резултата не помогна на момичетата, а напротив - съперникът взе лесно своето до края.

Във втората част показахме характер. Резултатът вървеше точка за точка и дълго време ние имахме предимство. Стигнахме до два геймбола при 24:23, но и двата ги пропуснахме. Все пак във финалните акорди нервите ни издържаха и спечелихме с 27:25.

Това обаче се оказа последното положително за България на световното първенство. В третия гейм отново канадките водиха пред цялото време. Още от началото авансът им растеше и накрая завършихме с 20:25.

България още имаше шанс за класиране във втората фаза. При обръщане на резултата и победа над Казахстан със сигурност продължавахме напред. Вместо това нашите напълно се сринаха. И накрая загубихме гейма с 15:25.

Девойките от националния отбор по художествена гимнастика показаха новите си композиции
През какви перипетии премина изграждането на интерконектора с Гърция?