България отстъпи на Хърватия на европейското първенство по баскетбол до 20 г.

Български национален отбор по баскетбол за жени до 20 години
Снимка: Българска федерация по баскетбол
18:13, 03.08.2023

Националният отбор на България по баскетбол за жени под 20 г. записа загуба в първия си мач за разпределение на 9/17 място на европейското първенство в Дивизия B, на което Румъния е домакин. В много оспорван двубой тимът отстъпи на Хърватия със 71:77.

Баскетболистките на Маргарита Маринкова дръпнаха с 44:35 след първото полувреме, главно благодарение на по-силната си втора част.

Хърватия обаче стигна до обрат след паузата и излезе напред с 3 преди заключителната четвърт. До края размените на водачеството продължиха, но в последните минути България допусна серия от 0:12 и в комбинация с повечето грешки в хода на срещата, загуби.

Най-резултатна за България бе Виктория Иванова с 25 точки, 7 борби и 5 асистенции. Илияна Георгиева е с 14 точки и 9 борби, а 11 точки добави Микаела Дамянова.

Следващият мач на тима е в петък от 20:30 часа срещу Косово.

Оставиха в ареста задържаните за убийството на 39-годишния мъж в Гоце Делчев
Жертви на домашно насилие: Бременни жени от Бургас са потърсили помощ само за няколко дни