България приема втория кръг от европейско първенство по волейбол за жени до 17 г.

Български национален отбор по волейбол за девойки под 17 години
Снимка: Българска федерация по волейбол/cev.lu
15:46, 29.01.2023

България ще бъде домакин на турнир от втория кръг на квалификациите за европейско първенство за жени до 17 години.

Българският отбор се представи много силно по време на първия кръг квалификации, зона BVA, който се проведе в Турция. След серия победи момичетата на селекционера Владислав Тодоров отстъпиха от домакините в директен спор за първото място. Именно това силно представяне бе причината Българската федерация по волейбол да кандидатства пред CEV за получаване домакинство на турнир от втория кръг, което е вече факт.

Турнирът ще се проведе в периода 21-23 април в столичната зала „Христо Ботев“ където очакваме всички фенове, за да изиграем заедно ролята на “седмия играч” и да подкрепим младите български „лъвици“ в стремежа им за класиране на европейско първенство. Съперници на България ще бъдат отборите на Германия, Словакия и Кипър. Първите два от турнира ще се класират за финалите.

В същия период ще се изиграят още 4 квалификационни турнира, чиито домакини са Франция, Латвия, Косово и Грузия.