българия приключи участието европейското спортна гимнастика анталия
Снимка: БФ Спортна гимнастика
21:07, 12.04.2023
Чете се за: 01:50 мин.

България приключи участието си на Европейското първенство по спортна гимнастика за мъже и за жени в Анталия.

Вчера националите отпаднаха в квалификациите, а днес Палома Спиридонова и Никол Стоименова не успяха да се класират за финалите в многобоя или на отделните уреди.

Спиридонова, която живее и тренира в САЩ, събра сбор от 47.365 точки, след като получи оценки 12.900 на прескок, 12.566 на смесена успоредка, 9.333 на греда и 12.566 на земя. Тя се нареди на 46-о място, но можеше да бъде доста по-напред, ако не беше допуснала грешка в изпълнението си на греда. Оценките на успоредка и на земя й отредиха съответно 39-о и 25-о място.

Стоименова завърши на 71-о място с 44.232 точки (11.800 прескок, 10.233 смесена успоредка, 11.266 греда, 10.933 земя).

Първа в квалификациите при жените е Джесика Гадирова (Великобритания) със сбор от 55.566 точки (14.200, 13.866, 13.600, 13.900).

Отборно шампионската титла при жените спечели Великобритания със 164.428 точки, преди Италия със 161.629 и Нидерландия със 158.896 точки.

Европейското първенство в Анталия продължава утре с финала в многобоя при мъжете.

Двама души са с обгазяване при пожар в помощна пристройка в Русе
ЦСКА обърна Черноморец и се затвърди на третото място в баскетболното първенство при мъжете