България си осигури два медала от Световното първенство по бадминтон за ветерани в испанския град Уелва.
Мая Добрева се класира за полифиналите на сингъл жени в категория до 35 години, а Тихомир Киров е полуфиналист при мъжете до 40 години. Така двамата си гарантираха минимум бронзови отличия.
На сингъл Добрева, която е втора поставена, победи Ане Зайферт (Германия) с 21:17, 21:11 за 20 минути. Следващата ѝ съперничка е Никол Барч (Германия).
На смесени двойки Добрева и Пламен Михалев отпаднаха на четвъртфиналите след загуба от французите Антони Нелсон и Маи Тюрлан с 11:21, 9:21 за 17 минути.
На сингъл мъже до 40 години Тихомир Киров победи Матьо Сение ( Франция) с 21:18, 21:17 за 32 минути и утре излиза срещу Алекс Марит ( Англия).
Киров и Михалев отпаднаха на четвъртфиналите на двойки мъже след поражение от Абхинанд Шети и Сунил Варадараж ( Индия) с 11:21, 13:21 за 22 минути.
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите